UA RU

Ще пару десятиліть назад басейн у більшості населення асоціювався з недозволеною розкішшю, яку спостерігали в бразильських серіалах.

У теперішній же час басейн на території заміського будинку став настільки звичним, що його наявністю вже нікого не здивувати. Єдине, що відрізняє цей «штучна водойма для плавання» - це його розміри і дизайн. І якщо при виборі габаритів басейну доводиться орієнтуватися на площу вільної ділянки, то дизайн залежить виключно від смаку, переваг і фантазії його власника. І тут на допомогу приходить плитка, якою викладені стіни і підлогу басейну.

Відразу варто відзначити, що облицювальна плитка для басейну має не тільки різну кольорову гаму і фактуру, але і дизайн. При обробці поверхонь застосовуються великі і порівняно невеликого розміру матові і глянцеві керамічні плитки або дрібна мозаїка. Однак вся подібна облицювання повинна відповідати ряду конкретних вимог.

Вимоги до плитки для басейну:

  • По-перше, слід пам'ятати, що для керамічної облицювання стін і дна басейну не підходить плитка, призначена для саун і ванних кімнат, яка не володіють ні морозо-, ні ударо, ні хімічної стійкістю.

  • По-друге, на що необхідно звернути увагу - це пористість плитки, від цього параметра залежать не тільки експлуатаційні характеристики, але і її ступінь водопоглинання. В ідеалі, величина пористості повинна прагнути до нуля, максимально же допустимим вважається показник в 3%. В іншому випадку плитка буде надмірно вбирати вологу, що призведе до її розтріскування, а також розмноження хвороботворних мікроорганізмів і бактерій в тріщинах і великих порах. Остання обставина є неприпустимим при експлуатації басейну.

Варто відзначити, що розтріскування призводить також до втрати гідроізоляції, крихкості і подальшого руйнування всієї конструкції, яка виявляється вже не здатної витримувати тиск товщі води.

  • По-третє, керамічна плитка для штучного домашнього водойми повинна бути хімічно стійкою, так як правильна експлуатація басейну передбачає регулярне проведення дезінфекції із застосуванням хімічно агресивних речовин. При цьому бажано, щоб поверхня була гладкою і рівною, що дозволить з легкістю виробляти її очищення.

Однак на гладкість плитки слід звернути особливу увагу: керамічна поверхня, яка не має противоскользящего покриття, може становити серйозну небезпеку для людини, так як на слизькій підлозі підвищується ймовірність падіння і отримання травм.

У теперішній же час більшість керамічних облицювальних покриттів представляють собою так звані порцелянові плитки і деякі види клінкеру.

Технологія виготовлення обох матеріалів схожа, проте їх фізико-хімічних властивості не однакові. Так, готова порцелянова плитка відрізняється підвищеною міцністю і щільною структурою, в результаті чого механічні дії їй не страшні.

Клінкерна ж плитка, будучи екологічно чистим продуктом, що не сорбує в себе воду і володіє антиковзаючою текстурной поверхнею. Колірна гамма обох видів покриттів може бути різна. Однак з естетичної точки зору порцеляновий плитка має деяку перевагу - її лицьова сторона являє собою стеклообразную поверхню, що додає особливий дизайнерський шарм облицюванні і не вимагає додаткового глазурирования.

Таким чином, головними показниками, на які слід орієнтуватися при виборі керамічної плитки для басейну, є відсоток її водопоглинання, пористість, наявність антиковзаючого покриття і, природно, зовнішній вигляд.

Тому завжди варто пам'ятати, що для облицювання стін і підлоги «штучного плавального водойми» слід вибирати виключно якісну плитку: тільки в цьому випадку басейн прослужить довгі роки і буде приносити радість і користь для здоров'я його власнику.

Чим ми можемо бути корисні?

В першу чергу, наші менеджери можуть професійно проконсультувати вас в питаннях плитки не тільки для басейну, але і для інших цілей. 

Ну і основне, це те що магазин SANKER реалізує великий асортимент керамічної плитки та сантехніки по самим "смачним" цінами в Україні.

Будемо раді Вам допомогти!