UA RU

Незважаючи на твердість, керамічна плитка дуже тендітна, зробити в ній отвір важко, а розколоти легко. Щоб просвердлити її, слід знати деякі тонкощі і мати спеціальні інструменти. Спочатку необхідно визначити тип плитки, з якою доведеться працювати. Керамічна плитка буває різного ступеня твердості.

Чим твердіше плитка, тим важче її просвердлити. Важче інших видів піддається обробці матеріал з керамограніта, що володіє високою твердістю і щільністю. Для нього знадобиться спеціальне оснащення. Плитка, покрита глазур'ю, має дуже гладку поверхню, на яку важко встановити свердло, так як може ковзати і залишати подряпини.

Оснащення для свердління

Для буріння керамічної плитки зношені і старі свердла не рекомендують використовувати: вони неефективні в роботі і можуть зіпсувати поверхню плитки. Не зможуть впоратися з керамікою плиткою і прості свердла. Для неї необхідні інструменти з твердої ріжучої частиною.

Для невеликих отворів застосовують свердла:

  • алмазні трубчасті - ефективні у використанні, довговічні і зручні. Їх використовують для свердління отворів в самих твердих матеріалах;

  • списоподібні з наконечником з твердих сплавів мають форму списи. Особлива заточка ріжучих елементів твердого наконечника дозволяє бурити отвори навіть у керамограните, але заточування вистачає максимум на п'ять процедур. Якщо не планується безліч отворів, то можна купити Побідитове списоподібна свердло. У роботі з твердими матеріалами воно швидко затупітся, але свердла з алмазним напиленням мають вартість в кілька разів більше, їх варто купувати, коли має бути буріння багатьох отворів;

  • спіральні з побідитовою напайкою, призначені для роботи з каменем і бетоном, легко роблять отвори в кераміці. Найчастіше їх використовують замість спецоснастки.

Інструменти для великих отворів

Для установки змішувачів, світильників, підрозетників доводиться бурити в плитці отвори великих розмірів. Для цього застосовують інші пристосування:

  • коронки з алмазним напиленням бурять отвори в керамічній плитці будь-якої твердості. Зносостійкість коронок велика, дозволяє робити більш 100 отворів;

  • балеринка - круговий свердло з регулятором застосовують для нетвердих видів плитки. Регулятор дозволяє виставляти будь-які нестандартні розміри. Її різець має списоподібна форму і піддається заточенню. Для отримання отвори з рівними і точними краями краще використовувати коронку, якщо зрізи не важливі - балеринки.

Способи свердління

Спочатку роблять мітки маркером на місця майбутніх отворів. На позначку наклеюють два шматочки малярського скотча у вигляді хреста і переносять на нього мітку. 

Це охороняє свердло від ковзання по гладкій поверхні і нанесення ушкоджень плитці. Свердлити починають на найменших оборотах, в безударном режимі. Обороти починають збільшувати після проходження твердого склоподібного покриття. Для зниження ймовірності появи тріщин на плитці місце свердління і саме свердло необхідно охолоджувати водою під час роботи. Це подовжує ресурс інструментів.

Можна в процесі свердління тримати вологу губку під дрилем. Необхідно стежити, щоб вода не потрапила на електричний блок дрилі. Після проходження плитки свердло змінюють на інше, відповідне матеріалу стіни - свердло для деревини, цегли, бетону. Щоб під час буріння стіни не пошкодити плитку, свердло беруть менше діаметра отвору в кераміці. Далі, можна використовувати режим удару, стежачи за перпендикулярністю свердла, щоб не розколоти плитку.

У підготовлений отвір обережно вставляють дюбель, злегка постукуючи молотком. Розпірна частина дюбеля не повинна розташовуватися в плитці, тільки в стіні. Буріння отворів в кахельної плитці - справа не зовсім просте. Якщо все робити не поспішаючи, дотримуючись всі рекомендації, то можна впоратися з роботою без сторонньої допомоги. Важливо правильно підібрати відповідні інструменти.